
2 x IBM T43 Centrino 1.86GHz/1Gb RAM/40gb HDD/DVDCDRW/14" Screen
Refurbished IBM T43 - Features Include:
- A Grade quality
- Pentium M 750(1.86GHz)
- 1024MB RAM
- 40GB 5400rpm HD
- 14.1in 1400x1050 TFT LCD
- 64MB ATI Radeon X300
- CDRW/DVD
- Intel 802.11bg wireless(MPCI), Modem(CDC), 1Gb Ethernet(LOM)
UltraNav, Secure Chip, Fingerprint Reader - 6c Li-Ion batt
- Genuine Windows XP Pro COA
- Windows XP preinstalled
- Tested and in perfect working order
- 90 day warranty
|
Make/Model | IBM/T43 2668-4DM
|
| Processor/Speed | Intel Centrino 1.86GHz |
| Screen | 14" TFT |
| AC Power adapter | Included |
| Installed memory |
|
| Storage | 40gb Hard Disk Drive |
| Optical devices | DVD-CDRW |
| Modem | v.92 56K MDC internal |
| Operating system | Windows XP Professional (no media supplied) |
| Video | 64MB ATI Radeon X300 |
| Sound |
|
| Communication |
|
On board I/O |
|
| Screen conditon | Good & bright image - no dead pixel lines |
| Battery condition | Very good. Cannot guarentee life of battery |
| Case condition | Exterior - Excellent Interior - Excellent |
| Physical |
|
| Warranty | 90 day |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Refurbished IBM T43 - Features Include:
- A Grade quality
- Pentium M 750(1.86GHz)
- 1024MB RAM
- 40GB 5400rpm HD
- 14.1in 1400x1050 TFT LCD
- 64MB ATI Radeon X300
- CDRW/DVD
- Intel 802.11bg wireless(MPCI), Modem(CDC), 1Gb Ethernet(LOM)
UltraNav, Secure Chip, Fingerprint Reader - 6c Li-Ion batt
- Genuine Windows XP Pro COA
- Windows XP preinstalled
- Tested and in perfect working order
- 90 day warranty
|
Make/Model | IBM/T43 2668-4DM
|
| Processor/Speed | Intel Centrino 1.86GHz |
| Screen | 14" TFT |
| AC Power adapter | Included |
| Installed memory |
|
| Storage | 40gb Hard Disk Drive |
| Optical devices | DVD-CDRW |
| Modem | v.92 56K MDC internal |
| Operating system | Windows XP Professional (no media supplied) |
| Video | 64MB ATI Radeon X300 |
| Sound |
|
| Communication |
|
On board I/O |
|
| Screen conditon | Good & bright image - no dead pixel lines |
| Battery condition | Very good. Cannot guarentee life of battery |
| Case condition | Exterior - Excellent Interior - Excellent |
| Physical |
|
| Warranty | 90 day |






















