
2 x Lenovo N100 Core Duo T5500/1Gb RAM/60gb HDD/DVDRW/15"
Refurbished IBM N100 - Features Include:
- Intel Core Duo T5500(1.66GHz)
- 1024MB RAM
- 60GB 5400rpm HD
- 15.4 in WideScreen
- Intel 950
- DVDRW
- Intel 802.11abg wireless, Modem, 1Gb Ethernet
- Bluetooth
- 6c Li-Ion battery
- Genuine Windows XP Pro COA
- Windows XP preinstalled
- Tested and in perfect working order
- 90 day warranty
|
Make/Model | Lenovo/N100 0768-D5M
|
| Processor/Speed | Intel Core Duo processor T5500 (1.66GHz) |
| Screen | 15.4" TFT |
| AC Power adapter | Included |
| Installed memory |
|
| Storage | 60gb Hard Disk Drive |
| Optical devices | DVD-RW |
| Modem | v.92 56K MDC internal |
| Operating system | Windows XP Professional (no media supplied) |
| Video | Intel Graphics Media Accelerator 950 (Intel 945GM)- integrated graphics chipet |
| Sound |
|
| Communication |
|
On board I/O | Four USB ports version 2.0 4-in-1 Card reader Audio in/out jacks CRT port for external monitor IEEE 1394 (4-pin) Built-in RJ-11 (modem) and RJ-45 (ethernet) connectors for telephony and LAN connections S-Video out |
| Screen conditon | Good & bright image - no dead pixel lines |
| Battery condition | Battery does hold charge. Cannot guarentee life of battery |
| Case condition | Exterior - Good, some marks and scratches Interior - Good, some minor marks and general signs of use |
| Physical | Width: 338.7mm (13.3in) Depth: 257.4mm (10.1in) Height: 30.3 to 37.7mm (1.19 to 1.48in) 2.53kgs |
| Warranty | 90 day |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Refurbished IBM N100 - Features Include:
- Intel Core Duo T5500(1.66GHz)
- 1024MB RAM
- 60GB 5400rpm HD
- 15.4 in WideScreen
- Intel 950
- DVDRW
- Intel 802.11abg wireless, Modem, 1Gb Ethernet
- Bluetooth
- 6c Li-Ion battery
- Genuine Windows XP Pro COA
- Windows XP preinstalled
- Tested and in perfect working order
- 90 day warranty
|
Make/Model | Lenovo/N100 0768-D5M
|
| Processor/Speed | Intel Core Duo processor T5500 (1.66GHz) |
| Screen | 15.4" TFT |
| AC Power adapter | Included |
| Installed memory |
|
| Storage | 60gb Hard Disk Drive |
| Optical devices | DVD-RW |
| Modem | v.92 56K MDC internal |
| Operating system | Windows XP Professional (no media supplied) |
| Video | Intel Graphics Media Accelerator 950 (Intel 945GM)- integrated graphics chipet |
| Sound |
|
| Communication |
|
On board I/O | Four USB ports version 2.0 4-in-1 Card reader Audio in/out jacks CRT port for external monitor IEEE 1394 (4-pin) Built-in RJ-11 (modem) and RJ-45 (ethernet) connectors for telephony and LAN connections S-Video out |
| Screen conditon | Good & bright image - no dead pixel lines |
| Battery condition | Battery does hold charge. Cannot guarentee life of battery |
| Case condition | Exterior - Good, some marks and scratches Interior - Good, some minor marks and general signs of use |
| Physical | Width: 338.7mm (13.3in) Depth: 257.4mm (10.1in) Height: 30.3 to 37.7mm (1.19 to 1.48in) 2.53kgs |
| Warranty | 90 day |






















