
Acer 5600GT Pentium 4 2.8GHz/1024mb Ram/80gb HDD/DVD-Rom
Refurbished Acer 5600GT Includes: Kb & Optical mouse/8 × USB/64mb Video/XP Pro/Wty
| Product specifications |
| Make/Model | Acer/5600GT |
| Processor/Speed | Pentium 4 /2.8GHz |
| Motherboard/Chipset | Acer/Intel 865G 400- or 533-MHz quad-data rate; 100- or 133-MHz clock (matches external bus speed) |
| Memory slots | PC2100, DDR-SDRAM, 2 DIMM slots, Maximum 4GB |
| Installed memory | 1024mb |
| Storage | 80gb Hard Disk Drive |
| Optical devices | DVD-Rom |
| Modem | None |
| Operating system | Windows XP Professional (no media supplied) |
| Video | Intel® 846G , Maximum VGA shared memory reaches 64MB |
| Sound | Sound on board 16 |
| Network |
|
| On board I/O |
|
| Expansion bays | two 3.5-inch bay for a 3.5-inch floppy drive |
| Expansion slots | three PCI slots |
| Physical | 13.46cm (H) x 38.1cm (W) x 41.9cm(D) Weight: 12kgs approx |
| Case condition | Excellent, minor scratches on top of the case |
| Warranty | 30 day |
Original: $93.21
-65%$93.21
$32.62Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Refurbished Acer 5600GT Includes: Kb & Optical mouse/8 × USB/64mb Video/XP Pro/Wty
| Product specifications |
| Make/Model | Acer/5600GT |
| Processor/Speed | Pentium 4 /2.8GHz |
| Motherboard/Chipset | Acer/Intel 865G 400- or 533-MHz quad-data rate; 100- or 133-MHz clock (matches external bus speed) |
| Memory slots | PC2100, DDR-SDRAM, 2 DIMM slots, Maximum 4GB |
| Installed memory | 1024mb |
| Storage | 80gb Hard Disk Drive |
| Optical devices | DVD-Rom |
| Modem | None |
| Operating system | Windows XP Professional (no media supplied) |
| Video | Intel® 846G , Maximum VGA shared memory reaches 64MB |
| Sound | Sound on board 16 |
| Network |
|
| On board I/O |
|
| Expansion bays | two 3.5-inch bay for a 3.5-inch floppy drive |
| Expansion slots | three PCI slots |
| Physical | 13.46cm (H) x 38.1cm (W) x 41.9cm(D) Weight: 12kgs approx |
| Case condition | Excellent, minor scratches on top of the case |
| Warranty | 30 day |






















