
Acer Aspire One ZG5 Netbook Atom N270 1GB 160GB 8.9"
Used Acer Aspire One ZG5 Netbook
Refurbished Acer Aspire One Features Include:
- Atom 270 1.6GHz
- 8.9" Widescreen
- 1024mb RAM
- Wireless
- Intel Graphics 950
- Webcam
- 160Gb Hard Drive
- Windows XP Home preloaded
- Genuine Windows XP Homelicense
- Sound/Network/Video
- Tested and in perfect working order
- 90 Day Warranty
|
Make/Model | Acer/Acer Aspire One ZG5
|
| Processor/Speed | Atom N270 1.6GHz |
| Screen | 8.9" TFTWidescreen |
| AC Power adapter | Included |
| Installed memory | 1024mb DDR2 |
| Storage | 160gb Hard Disk Drive |
| Optical devices | None |
| Modem | None |
| Operating system | Windows XP Home(no media supplied) |
| Video | Intel Graphics Media Accelerator 950 |
| Sound |
|
| Communication |
|
On board I/O | 3 x USB |
| Screen conditon |
Very good, slight marks or scratches |
| Battery condition | Excellent - cannot guarantee life of battery |
| Case condition | Good - some minor marks and signs of use |
| Physical | 1.14 inches (h) 9.8 inches (w) 6.7 inches (d)
|
| Warranty | 90 day |
$52.85
Original: $151.01
-65%Acer Aspire One ZG5 Netbook Atom N270 1GB 160GB 8.9"—
$151.01
$52.85Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Used Acer Aspire One ZG5 Netbook
Refurbished Acer Aspire One Features Include:
- Atom 270 1.6GHz
- 8.9" Widescreen
- 1024mb RAM
- Wireless
- Intel Graphics 950
- Webcam
- 160Gb Hard Drive
- Windows XP Home preloaded
- Genuine Windows XP Homelicense
- Sound/Network/Video
- Tested and in perfect working order
- 90 Day Warranty
|
Make/Model | Acer/Acer Aspire One ZG5
|
| Processor/Speed | Atom N270 1.6GHz |
| Screen | 8.9" TFTWidescreen |
| AC Power adapter | Included |
| Installed memory | 1024mb DDR2 |
| Storage | 160gb Hard Disk Drive |
| Optical devices | None |
| Modem | None |
| Operating system | Windows XP Home(no media supplied) |
| Video | Intel Graphics Media Accelerator 950 |
| Sound |
|
| Communication |
|
On board I/O | 3 x USB |
| Screen conditon |
Very good, slight marks or scratches |
| Battery condition | Excellent - cannot guarantee life of battery |
| Case condition | Good - some minor marks and signs of use |
| Physical | 1.14 inches (h) 9.8 inches (w) 6.7 inches (d)
|
| Warranty | 90 day |






















