
ACER TravelMate 4600 Centrino 1.6GHz/512mb Ram/60gb HDD
Acer Laptop Australia includes: Wireless/15" Screen/DVD-RW/Windows XP Pro/Wty
| Product specifications |
Make/Model |
Acer/TravelMate 4600 |
| Processor/Speed | Centrino/1.6GHz |
| Screen | 15" TFT |
| AC Power adapter | Included |
| Installed memory | 512mb |
| Storage | 60gb Hard Disk Drive |
| Optical devices | DVD-RW |
| Modem | 56k internal |
| Operating system | Windows XP Professional (no media supplied) |
| Video | ATI Mobility X600 64mb Graphics |
| Sound |
|
| Connectivity |
|
| On board I/O |
|
| Screen conditon | Good & bright image - no dead pixel lines |
| Battery condition | Good - cannot guarentee battery life or charge time |
| Case condition | Good - minor marks/scratches, sticker on top of case |
| Physical |
|
| Warranty | 30 day |
$83.20
Original: $237.72
-65%ACER TravelMate 4600 Centrino 1.6GHz/512mb Ram/60gb HDD—
$237.72
$83.20Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Acer Laptop Australia includes: Wireless/15" Screen/DVD-RW/Windows XP Pro/Wty
| Product specifications |
Make/Model |
Acer/TravelMate 4600 |
| Processor/Speed | Centrino/1.6GHz |
| Screen | 15" TFT |
| AC Power adapter | Included |
| Installed memory | 512mb |
| Storage | 60gb Hard Disk Drive |
| Optical devices | DVD-RW |
| Modem | 56k internal |
| Operating system | Windows XP Professional (no media supplied) |
| Video | ATI Mobility X600 64mb Graphics |
| Sound |
|
| Connectivity |
|
| On board I/O |
|
| Screen conditon | Good & bright image - no dead pixel lines |
| Battery condition | Good - cannot guarentee battery life or charge time |
| Case condition | Good - minor marks/scratches, sticker on top of case |
| Physical |
|
| Warranty | 30 day |






















