
ACER TravelMate C310 Tablet PC Centrino 1.6GHz
Includes: 1024mb RAM/60gb HDD/Wireless/2nd Battery XP Tablet
| Product specifications |
Make/Model |
Acer/TravelMate C310 |
| Processor/Speed | Centrino/1.6GHz 2048 on-die second level cache 915GM/PM Express chipset |
| Screen | 14" TFT |
| AC Power adapter | Included |
| Installed memory | 1024mb |
| Storage | 60gb Hard Disk Drive |
| Optical devices | None |
| Modem | 56k internal |
| Operating system | Windows XP Tablet PC Edition (no media supplied) |
| Video | Intel onboard |
| Sound |
|
| Connectivity |
|
| On board I/O |
|
| Screen conditon | Good & bright image - no dead pixel lines |
| Battery condition | Good - cannot guarentee battery life or charge time |
| Case condition | Good - minor marks/scratches, sticker on top of case |
| Physical |
|
| Warranty | 30 day |
$288.30
ACER TravelMate C310 Tablet PC Centrino 1.6GHz—
$288.30
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Includes: 1024mb RAM/60gb HDD/Wireless/2nd Battery XP Tablet
| Product specifications |
Make/Model |
Acer/TravelMate C310 |
| Processor/Speed | Centrino/1.6GHz 2048 on-die second level cache 915GM/PM Express chipset |
| Screen | 14" TFT |
| AC Power adapter | Included |
| Installed memory | 1024mb |
| Storage | 60gb Hard Disk Drive |
| Optical devices | None |
| Modem | 56k internal |
| Operating system | Windows XP Tablet PC Edition (no media supplied) |
| Video | Intel onboard |
| Sound |
|
| Connectivity |
|
| On board I/O |
|
| Screen conditon | Good & bright image - no dead pixel lines |
| Battery condition | Good - cannot guarentee battery life or charge time |
| Case condition | Good - minor marks/scratches, sticker on top of case |
| Physical |
|
| Warranty | 30 day |






















