
Apple MacBook Core 2 Duo T7300 2GHz 1GB 80GB DVD Laptop
Refurbished Macbook - Features Include:
- Intel Core Duo T7300(2.0GHz)
- 1024MB RAM
- 80GB 5400rpm HD
- 13.3in WideScreen
- GMA X3100 integrated "graphics processor
- DVDCRW
- WIFI
- Bluetooth
- Web cam
- Tested and in perfect working order
- OSX Tiger installed and disks inlcuded
- Remote control
- 90 day warranty
|
Make/Model | Apple
|
| Processor/Speed | Intel Core Duo processor T7300 (2.0GHz) |
| Screen | 13.3" TFT |
| AC Power adapter | Included |
| Installed memory |
|
| Storage | 80gb Hard Disk Drive |
| Optical devices | DVD-CRW |
| Modem |
none |
| Operating system | OSX Tiger |
| Video | GMA X3100 integrated "graphics processor |
| Sound | Intergrated |
| Communication |
|
On board I/O | 3 x USB |
| Screen conditon | Good & bright image - no dead pixel lines |
| Battery condition | Battery does hold charge. Cannot guarentee life of battery |
| Case condition | Exterior - Good, some marks and scratches Interior - Good, some minor marks and general signs of use |
| Physical | 1.08 x 12.78 x 8.92 2.3kgs |
| Warranty | 90 day |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Refurbished Macbook - Features Include:
- Intel Core Duo T7300(2.0GHz)
- 1024MB RAM
- 80GB 5400rpm HD
- 13.3in WideScreen
- GMA X3100 integrated "graphics processor
- DVDCRW
- WIFI
- Bluetooth
- Web cam
- Tested and in perfect working order
- OSX Tiger installed and disks inlcuded
- Remote control
- 90 day warranty
|
Make/Model | Apple
|
| Processor/Speed | Intel Core Duo processor T7300 (2.0GHz) |
| Screen | 13.3" TFT |
| AC Power adapter | Included |
| Installed memory |
|
| Storage | 80gb Hard Disk Drive |
| Optical devices | DVD-CRW |
| Modem |
none |
| Operating system | OSX Tiger |
| Video | GMA X3100 integrated "graphics processor |
| Sound | Intergrated |
| Communication |
|
On board I/O | 3 x USB |
| Screen conditon | Good & bright image - no dead pixel lines |
| Battery condition | Battery does hold charge. Cannot guarentee life of battery |
| Case condition | Exterior - Good, some marks and scratches Interior - Good, some minor marks and general signs of use |
| Physical | 1.08 x 12.78 x 8.92 2.3kgs |
| Warranty | 90 day |






















