
Apple MacBook Core 2 Duo T7500 2.2GHz 2GB 160GB DVDRW Laptop
Refurbished Macbook - Features Include:
- Intel Core Duo T7500(2.2GHz)
- 2048MB RAM
- 160GB 5400rpm HD
- 13.3in WideScreen
- GMA X3100 integrated "graphics processor
- DVDRW
- WIFI
- Bluetooth
- Web cam
- Tested and in perfect working order
- Shipps in 48 hours
- 90 day warranty
|
Make/Model | Apple
|
| Processor/Speed | Intel Core Duo processor T7500 (2.2GHz) |
| Screen | 13.3" TFT |
| AC Power adapter | Included |
| Installed memory |
|
| Storage | 160gb Hard Disk Drive |
| Optical devices | DVD-RW |
| Modem |
none |
| Operating system | Mac OS X 10.5 pre-installed (no media supplied) |
| Video | GMA X3100 integrated "graphics processor |
| Sound | Intergrated |
| Communication |
|
On board I/O | 3 x USB |
| Screen conditon | Good & bright image - no dead pixel lines |
| Battery condition | Battery does hold charge. Cannot guarentee life of battery |
| Case condition | Exterior - Good, some marks and scratches Interior - Good, some minor marks and general signs of use |
| Physical | 1.08 x 12.78 x 8.92 2.3kgs |
| Warranty | 90 day |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Refurbished Macbook - Features Include:
- Intel Core Duo T7500(2.2GHz)
- 2048MB RAM
- 160GB 5400rpm HD
- 13.3in WideScreen
- GMA X3100 integrated "graphics processor
- DVDRW
- WIFI
- Bluetooth
- Web cam
- Tested and in perfect working order
- Shipps in 48 hours
- 90 day warranty
|
Make/Model | Apple
|
| Processor/Speed | Intel Core Duo processor T7500 (2.2GHz) |
| Screen | 13.3" TFT |
| AC Power adapter | Included |
| Installed memory |
|
| Storage | 160gb Hard Disk Drive |
| Optical devices | DVD-RW |
| Modem |
none |
| Operating system | Mac OS X 10.5 pre-installed (no media supplied) |
| Video | GMA X3100 integrated "graphics processor |
| Sound | Intergrated |
| Communication |
|
On board I/O | 3 x USB |
| Screen conditon | Good & bright image - no dead pixel lines |
| Battery condition | Battery does hold charge. Cannot guarentee life of battery |
| Case condition | Exterior - Good, some marks and scratches Interior - Good, some minor marks and general signs of use |
| Physical | 1.08 x 12.78 x 8.92 2.3kgs |
| Warranty | 90 day |






















