
Black Optima P4 2.8GHz/512mb Ram/80gb HDD/CD-RW
Optima Pentium 4 2.8GHz Desktop Computer
Features Include:
- Intel 915 Chipset
- 512mb Ram
- 80Gb SATA Hard Drive
- Intergrated Sound/Video/Network
- CD-RW
- Windows XP Home
- Genuine XP Home license
- Tested and in perfect working order
- 30 Day Warranty
Make/Model |
Optima |
| Processor/Speed | Pentium 4/2.8GHz |
| Motherboard/Chipset | Intel 915GAG |
| Memory slots |
|
| Installed memory | 512mb |
| Storage | 80gb SATA Hard Disk Drive |
| Optical devices | CD-RW |
| Modem | None |
| Operating system | Windows XP Home (no media supplied) |
| Video | Intel 915G Express Chipset with Intel® Graphics Media Accelerator 900 |
| Sound | Intel® High Definition Audio • Realtek codec |
| Network |
|
| On board I/O |
|
| Expansion bays | two 3.5-inch bay for a 3.5-inch floppy drive |
| Expansion slots |
|
| Physical | 13.46cm (H) x 38.1cm (W) x 41.9cm(D) Weight: 12kgs approx |
| Case condition | Excellent, minor scratches on top of the case |
| Warranty | 30 day |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Optima Pentium 4 2.8GHz Desktop Computer
Features Include:
- Intel 915 Chipset
- 512mb Ram
- 80Gb SATA Hard Drive
- Intergrated Sound/Video/Network
- CD-RW
- Windows XP Home
- Genuine XP Home license
- Tested and in perfect working order
- 30 Day Warranty
Make/Model |
Optima |
| Processor/Speed | Pentium 4/2.8GHz |
| Motherboard/Chipset | Intel 915GAG |
| Memory slots |
|
| Installed memory | 512mb |
| Storage | 80gb SATA Hard Disk Drive |
| Optical devices | CD-RW |
| Modem | None |
| Operating system | Windows XP Home (no media supplied) |
| Video | Intel 915G Express Chipset with Intel® Graphics Media Accelerator 900 |
| Sound | Intel® High Definition Audio • Realtek codec |
| Network |
|
| On board I/O |
|
| Expansion bays | two 3.5-inch bay for a 3.5-inch floppy drive |
| Expansion slots |
|
| Physical | 13.46cm (H) x 38.1cm (W) x 41.9cm(D) Weight: 12kgs approx |
| Case condition | Excellent, minor scratches on top of the case |
| Warranty | 30 day |






















