
Dell Latitude D420 Core Solo U1400 1GB 60GB XP Laptop
Used Dell Latitude D420 D420 Core Solo 1300 1.06GHz Notebook 12" Wide Screen
Dell D420 Features Include:
- 12" Screen
-
Core Solo U1400
- 1024Mb RAM
- Modem
- Wireless
- 60Gb Hard Drive
- Windows XP Professional preloaded
- Genuine Windows XP Pro license
- Sound/Network/Video
- Tested and in perfect working order
-
90 Day Warranty
|
Make/Model | Dell/Latitude D420
|
| Processor/Speed | Intel Core SoloDuo 1.4GHz CPU |
| Screen | 12" TFT |
| AC Power adapter | Included |
| Installed memory | 1024mb |
| Storage | 60gb Hard Disk Drive |
| Optical | None |
| Modem | v.92 56K MDC internal |
| Operating system | Windows XP Professional (no media supplied) |
| Video | Intel 945GM Express Graphics with 8-224MB shared video RAM |
| Sound |
|
| Communication |
|
On board I/O |
|
| Screen conditon | Excellent - no marks, scratches or dead pixels |
| Battery condition | Excellent - holds good charge |
| Case condition | Excellent - virtually mark free |
| Physical |
|
| Warranty | 3mths warranty |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Used Dell Latitude D420 D420 Core Solo 1300 1.06GHz Notebook 12" Wide Screen
Dell D420 Features Include:
- 12" Screen
-
Core Solo U1400
- 1024Mb RAM
- Modem
- Wireless
- 60Gb Hard Drive
- Windows XP Professional preloaded
- Genuine Windows XP Pro license
- Sound/Network/Video
- Tested and in perfect working order
-
90 Day Warranty
|
Make/Model | Dell/Latitude D420
|
| Processor/Speed | Intel Core SoloDuo 1.4GHz CPU |
| Screen | 12" TFT |
| AC Power adapter | Included |
| Installed memory | 1024mb |
| Storage | 60gb Hard Disk Drive |
| Optical | None |
| Modem | v.92 56K MDC internal |
| Operating system | Windows XP Professional (no media supplied) |
| Video | Intel 945GM Express Graphics with 8-224MB shared video RAM |
| Sound |
|
| Communication |
|
On board I/O |
|
| Screen conditon | Excellent - no marks, scratches or dead pixels |
| Battery condition | Excellent - holds good charge |
| Case condition | Excellent - virtually mark free |
| Physical |
|
| Warranty | 3mths warranty |






















