
Dell Latitude D520 Core Duo T2300 1Gb 60gb DVCDRW XP Laptop
Used Dell Latitude D520 Core Duo T2300 Notebook
Refurbished D520 Features Include:
- Core Duo T2300
- 15" screen
- 1024mb RAM
- Modem
- Wireless
- Firewire
- 60Gb Hard Drive
- DVD-CDRW
- Windows XP Professional preloaded
- Genuine Windows XP Pro license
- Sound/Network/Video
- Tested and in perfect working order
- 90 Day Warranty
|
Make/Model | Dell/Latitude D520
|
| Processor/Speed | Intel® Core™Duo Processor T2300 |
| Screen | 15" screen |
| AC Power adapter | Included |
| Installed memory | 1024mb DDR2 |
| Storage | 60gb Hard Disk Drive |
| Optical devices | DVD-CDRW |
| Modem | v.92 56K MDC internal |
| Operating system | Windows XP Professional (no media supplied) |
| Video | Intergrated |
| Sound |
|
| Communication |
|
On board I/O | Serial, docking connector, 4 USB, VGA, headphone/speaker out, infrared port, RJ-11, RJ-45, AC power, integrated microphone , infrared |
| Screen conditon |
Very good, no marks or scratches |
| Battery condition | Excellent - cannot guarantee life of battery |
| Case condition | Good - some minor marks and signs of use |
| Physical |
|
| Warranty | 90 day |
Original: $143.79
-65%$143.79
$50.33Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Used Dell Latitude D520 Core Duo T2300 Notebook
Refurbished D520 Features Include:
- Core Duo T2300
- 15" screen
- 1024mb RAM
- Modem
- Wireless
- Firewire
- 60Gb Hard Drive
- DVD-CDRW
- Windows XP Professional preloaded
- Genuine Windows XP Pro license
- Sound/Network/Video
- Tested and in perfect working order
- 90 Day Warranty
|
Make/Model | Dell/Latitude D520
|
| Processor/Speed | Intel® Core™Duo Processor T2300 |
| Screen | 15" screen |
| AC Power adapter | Included |
| Installed memory | 1024mb DDR2 |
| Storage | 60gb Hard Disk Drive |
| Optical devices | DVD-CDRW |
| Modem | v.92 56K MDC internal |
| Operating system | Windows XP Professional (no media supplied) |
| Video | Intergrated |
| Sound |
|
| Communication |
|
On board I/O | Serial, docking connector, 4 USB, VGA, headphone/speaker out, infrared port, RJ-11, RJ-45, AC power, integrated microphone , infrared |
| Screen conditon |
Very good, no marks or scratches |
| Battery condition | Excellent - cannot guarantee life of battery |
| Case condition | Good - some minor marks and signs of use |
| Physical |
|
| Warranty | 90 day |






















