
Dell Latitude D630 Core Duo T7250 4Gb 80gb DVDRW VISTA Laptop
Used Dell Latitude D630 Core Duo T7300 Notebook
Refurbished D630 Features Include:
- Core Duo T7250
- 14.3" Widescreen
- 4096mb RAM
- Modem
- Wireless
- Intel Graphics Media Accelerator X3100
- Firewire
- 80Gb Hard Drive
- DVD-RW
- Windows VISTA preloaded
- Genuine Windows VISTA license
- Sound/Network/Video
- Tested and in perfect working order
- 90 Day Warranty
|
Make/Model | Dell/Latitude D630
|
| Processor/Speed | Intel® Core™Duo Processor T7250 |
| Screen | 14" TFTWidescreen |
| AC Power adapter | Included |
| Installed memory | 4096mb DDR2 |
| Storage | 80gb Hard Disk Drive |
| Optical devices | DVD-RW |
| Modem | v.92 56K MDC internal |
| Operating system | Windows VISTA (no media supplied) |
| Video | Intel Graphics Media Accelerator X3100 |
| Sound |
|
| Communication |
|
On board I/O | Serial, docking connector, 4 USB, VGA, headphone/speaker out, infrared port, RJ-11, RJ-45, AC power, integrated microphone , infrared |
| Screen conditon |
Very good, no marks or scratches |
| Battery condition | Excellent - cannot guarantee life of battery |
| Case condition | Good - some minor marks and signs of use |
| Physical |
|
| Warranty | 90 day |
Original: $187.14
-65%$187.14
$65.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Used Dell Latitude D630 Core Duo T7300 Notebook
Refurbished D630 Features Include:
- Core Duo T7250
- 14.3" Widescreen
- 4096mb RAM
- Modem
- Wireless
- Intel Graphics Media Accelerator X3100
- Firewire
- 80Gb Hard Drive
- DVD-RW
- Windows VISTA preloaded
- Genuine Windows VISTA license
- Sound/Network/Video
- Tested and in perfect working order
- 90 Day Warranty
|
Make/Model | Dell/Latitude D630
|
| Processor/Speed | Intel® Core™Duo Processor T7250 |
| Screen | 14" TFTWidescreen |
| AC Power adapter | Included |
| Installed memory | 4096mb DDR2 |
| Storage | 80gb Hard Disk Drive |
| Optical devices | DVD-RW |
| Modem | v.92 56K MDC internal |
| Operating system | Windows VISTA (no media supplied) |
| Video | Intel Graphics Media Accelerator X3100 |
| Sound |
|
| Communication |
|
On board I/O | Serial, docking connector, 4 USB, VGA, headphone/speaker out, infrared port, RJ-11, RJ-45, AC power, integrated microphone , infrared |
| Screen conditon |
Very good, no marks or scratches |
| Battery condition | Excellent - cannot guarantee life of battery |
| Case condition | Good - some minor marks and signs of use |
| Physical |
|
| Warranty | 90 day |






















