
Dell OptiPlex 745 Core 2 Duo E6400 2Gb 80gb DVDRW + 19" LCD
Dell OptiPlex 745 Core 2 Duo E6400 Computer + 19" Dell LCD Monitor
Only 50 units available at this price!
Features Include:
- Intel Core 2 Duo E6400 2.13 GHz
-
80gb SATA Hard Drive
- 2048mb RAM
-
Internet ready
-
DVD-RW
- 8 x USB 2.0 Ports
- ADI 1983 High Definition Audio
- Intel 965G Chipset
- Windows XP preloaded
- Genuine Windows XP license
- Tested and in perfect working order
-
90 Day Warranty
|
Make/Model | Dell/OptiPlex 745
|
| Processor/Speed | Intel E6600/Core Duo 2.13 GHz |
| Motherboard/Chipset | Intel 965GF/Intel 965 |
| Memory slots |
|
| Installed memory | 2048mb |
| Storage | 80gb Hard Disk Drive |
| Optical devices | DVDRW |
| Modem | None |
| Operating system | Windows XP (No media supplied) |
| Video | Intel® Graphics Media Accelerator 3000 256mb |
| Sound | ADI 1983 High Definition Audio |
| Network | Intergrated Intel ® 10/100/1000 network |
On board I/O | • Microphone, stereo in, stereo out (back) & stereo out (front), headphone RJ-45 network port 8 USB 2.0 ports, 2 front & 6 back 1 VGA port 1 parallel port 1 serial port |
| Slots |
|
| Bays | 1 internal 3.5", 1 external 3.5", 1 external 5.25" |
| Physical (approx) |
|
| Case condition | Excellent, very minor marks on the case |
| Warranty | 90 day warranty |
Original: $119.22
-65%$119.22
$41.73Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Dell OptiPlex 745 Core 2 Duo E6400 Computer + 19" Dell LCD Monitor
Only 50 units available at this price!
Features Include:
- Intel Core 2 Duo E6400 2.13 GHz
-
80gb SATA Hard Drive
- 2048mb RAM
-
Internet ready
-
DVD-RW
- 8 x USB 2.0 Ports
- ADI 1983 High Definition Audio
- Intel 965G Chipset
- Windows XP preloaded
- Genuine Windows XP license
- Tested and in perfect working order
-
90 Day Warranty
|
Make/Model | Dell/OptiPlex 745
|
| Processor/Speed | Intel E6600/Core Duo 2.13 GHz |
| Motherboard/Chipset | Intel 965GF/Intel 965 |
| Memory slots |
|
| Installed memory | 2048mb |
| Storage | 80gb Hard Disk Drive |
| Optical devices | DVDRW |
| Modem | None |
| Operating system | Windows XP (No media supplied) |
| Video | Intel® Graphics Media Accelerator 3000 256mb |
| Sound | ADI 1983 High Definition Audio |
| Network | Intergrated Intel ® 10/100/1000 network |
On board I/O | • Microphone, stereo in, stereo out (back) & stereo out (front), headphone RJ-45 network port 8 USB 2.0 ports, 2 front & 6 back 1 VGA port 1 parallel port 1 serial port |
| Slots |
|
| Bays | 1 internal 3.5", 1 external 3.5", 1 external 5.25" |
| Physical (approx) |
|
| Case condition | Excellent, very minor marks on the case |
| Warranty | 90 day warranty |






















