
Dell OptiPlex GX520 P4 3.2GHz 1G 40G DVDCDRW XP 17" LCD Computer
Dell OptiPlex GX520 Pentium 4 3.2GHz Desktop Computer with matching Dell 17" LCD
Features Include:
- 1024mb Ram
- 40Gb Hard Drive
- 945 chipset
- Sound/Video/Network
-
DVD-CDRW
- Windows XP Pro
- Genuine Windows XP Pro license
- Tested and in perfect working order
- 30 Day Warranty
|
Make/Model | Dell/OptiPlex GX520 |
| Processor/Speed | Pentium 4/3.0GHz |
| Motherboard/Chipset | Dell/Intel® 945 Expres 400- or 533-MHz quad-data rate; 100- or 133-MHz clock (matches external bus speed) |
| Memory slots | 400-MHz and 533-MHz DDR2 SDRAM, 2 DIMM slots, Maximum 4GB |
| Installed memory | 1024mb |
| Storage | 40gb Hard Disk Drive |
| Optical devices | DVD-CDRW |
| Modem | None |
| Operating system | Windows XP (no medium supplied) |
| Video | integrated Intel Graphic Media Accelerator 950 |
| Sound | AC97, Sound Blaster emulation |
| Network |
|
On board I/O |
|
| Expansion bays | 1 internal 3.5", 1 external 3.5", 1 external 5.25" |
| Expansion slots |
1 low-profile PCI -(H: 2.5" X L:6.6") |
| Physical |
H: 12.45" W: 3.65" D: 13.4 H: 31.63cm W: 9.26cm D: 34cm
|
| Case condition | Excellent, minor scratches on top of the case |
| Warranty | 30 day |
$90.39
Dell OptiPlex GX520 P4 3.2GHz 1G 40G DVDCDRW XP 17" LCD Computer—
$90.39
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Dell OptiPlex GX520 Pentium 4 3.2GHz Desktop Computer with matching Dell 17" LCD
Features Include:
- 1024mb Ram
- 40Gb Hard Drive
- 945 chipset
- Sound/Video/Network
-
DVD-CDRW
- Windows XP Pro
- Genuine Windows XP Pro license
- Tested and in perfect working order
- 30 Day Warranty
|
Make/Model | Dell/OptiPlex GX520 |
| Processor/Speed | Pentium 4/3.0GHz |
| Motherboard/Chipset | Dell/Intel® 945 Expres 400- or 533-MHz quad-data rate; 100- or 133-MHz clock (matches external bus speed) |
| Memory slots | 400-MHz and 533-MHz DDR2 SDRAM, 2 DIMM slots, Maximum 4GB |
| Installed memory | 1024mb |
| Storage | 40gb Hard Disk Drive |
| Optical devices | DVD-CDRW |
| Modem | None |
| Operating system | Windows XP (no medium supplied) |
| Video | integrated Intel Graphic Media Accelerator 950 |
| Sound | AC97, Sound Blaster emulation |
| Network |
|
On board I/O |
|
| Expansion bays | 1 internal 3.5", 1 external 3.5", 1 external 5.25" |
| Expansion slots |
1 low-profile PCI -(H: 2.5" X L:6.6") |
| Physical |
H: 12.45" W: 3.65" D: 13.4 H: 31.63cm W: 9.26cm D: 34cm
|
| Case condition | Excellent, minor scratches on top of the case |
| Warranty | 30 day |






















