
Dell Precision M60 Centrino 1.6GHz Workstation Laptop
Second Hand Dell Precision M60 Centrino 1.6GHz Workstation Laptop
Dell M60 Features Include:
- Workstation laptop
- 15.4" WideScreen
- 1024mb RAM
- Modem
- Wireless
- NVIDIA Quadro FX Go700 128mb graphics
- Firewire
- 60Gb Hard Drive
- Windows XP Professional preloaded
- Genuine Windows XP Pro license
- Sound/Network/Video
- Tested and in perfect working order
- 90 Day Warranty
|
Make/Model | Dell/Precision M60
|
| Processor/Speed | Intel Centrino 1.6GHz |
| Screen | 15.4" Widescreen |
| AC Power adapter | Included |
| Installed memory |
|
| Storage | 60gb Hard Disk Drive |
| Optical devices | None |
| Modem | v.92 56K MDC internal |
| Operating system | Windows XP Professional (no media supplied) |
| Video | NVIDIA Quadro FX Go700 128mb |
| Sound |
|
| Communication |
|
On board I/O |
|
| Screen conditon | Excellent - no marks or dead pixels |
| Battery condition | Good - cannot guarentee life of battery or length of charge |
| Case condition | Good - some minor marks and signs of use. Small hairline crack in the internal housing front right hand side |
| Physical |
|
| Warranty | 90 day |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Second Hand Dell Precision M60 Centrino 1.6GHz Workstation Laptop
Dell M60 Features Include:
- Workstation laptop
- 15.4" WideScreen
- 1024mb RAM
- Modem
- Wireless
- NVIDIA Quadro FX Go700 128mb graphics
- Firewire
- 60Gb Hard Drive
- Windows XP Professional preloaded
- Genuine Windows XP Pro license
- Sound/Network/Video
- Tested and in perfect working order
- 90 Day Warranty
|
Make/Model | Dell/Precision M60
|
| Processor/Speed | Intel Centrino 1.6GHz |
| Screen | 15.4" Widescreen |
| AC Power adapter | Included |
| Installed memory |
|
| Storage | 60gb Hard Disk Drive |
| Optical devices | None |
| Modem | v.92 56K MDC internal |
| Operating system | Windows XP Professional (no media supplied) |
| Video | NVIDIA Quadro FX Go700 128mb |
| Sound |
|
| Communication |
|
On board I/O |
|
| Screen conditon | Excellent - no marks or dead pixels |
| Battery condition | Good - cannot guarentee life of battery or length of charge |
| Case condition | Good - some minor marks and signs of use. Small hairline crack in the internal housing front right hand side |
| Physical |
|
| Warranty | 90 day |






















