
IBM Netvista 8303 Pentium 4 2.4GHz desktop small form factor
Includes: Bargain Price/XP Pro/Kb & Optical mouse/30 Day Wty
| Product specifications |
Make/Model |
IBM/Netvista |
| Processor/Speed | Pentium 4/2.4GHz Intel Pentium 4/533MHz front-side bus |
| Motherboard/Chipset | IBM/Intel 845G |
| Memory slots |
|
| Installed memory | 512mb |
| Storage | 40gb Hard Disk Drive |
| Optical devices | CD-Rom |
| Modem | None |
| Operating system | Microsoft Windows XP Pro(No media supplied) |
| Video | Intergrated Intel 845G Video |
| Sound |
|
| Network |
|
| On board I/O |
|
| Other |
|
| Expansion bays |
|
| Physical | Dimensions: 8.5cm x 31cm x 34.5cm (HxWxD) Weight: 9kgs |
| Case condition | Excellent, very minor marks on the case |
| Warranty | 30 day |
Original: $39.74
-65%$39.74
$13.91Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Includes: Bargain Price/XP Pro/Kb & Optical mouse/30 Day Wty
| Product specifications |
Make/Model |
IBM/Netvista |
| Processor/Speed | Pentium 4/2.4GHz Intel Pentium 4/533MHz front-side bus |
| Motherboard/Chipset | IBM/Intel 845G |
| Memory slots |
|
| Installed memory | 512mb |
| Storage | 40gb Hard Disk Drive |
| Optical devices | CD-Rom |
| Modem | None |
| Operating system | Microsoft Windows XP Pro(No media supplied) |
| Video | Intergrated Intel 845G Video |
| Sound |
|
| Network |
|
| On board I/O |
|
| Other |
|
| Expansion bays |
|
| Physical | Dimensions: 8.5cm x 31cm x 34.5cm (HxWxD) Weight: 9kgs |
| Case condition | Excellent, very minor marks on the case |
| Warranty | 30 day |






















