
IBM R60 Core 2 Duo T5500 2GB RAM 120GB HDD DVDRW XP Laptop
Refurbished IBM R60 - Features Include:
- A Grade quality
- Core 2 Duo T5500
- 2048MB RAM
- 120GB 5400rpm HD
- 15" Screen
- Intel 950 Graphics
- DVDRW
- Intel 802.11bg wireless(MPCI), Modem(CDC), 1Gb Ethernet(LOM)
UltraNav, Secure Chip, Fingerprint Reader - 6c Li-Ion batt
- Genuine Windows XP Pro COA
- Windows XP Pro preinstalled
- Tested and in perfect working order
- 90 day warranty
|
Make/Model | IBM/R60
|
| Processor/Speed | Intel Core 2 Duo T5500 |
| Screen | 15" TFT |
| AC Power adapter | Included |
| Installed memory |
|
| Storage | 120gb Hard Disk Drive |
| Optical devices | DVD-RW |
| Modem | v.92 56K MDC internal |
| Operating system | Windows XP Professional (no media supplied) |
| Video | Intel Graphics Media Accelerator 950 (Intel 945GM)- integrated graphics chipet |
| Sound |
|
| Communication |
|
On board I/O |
|
| Screen conditon | Good & bright image - no dead pixel lines |
| Battery condition | Battery holds good charge. Cannot guarentee life of battery as it is a consumable item |
| Case condition | Exterior - Excellent - virtually mark free Interior - Excellent - virtually mark free |
| Physical |
|
| Warranty | 90 day |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Refurbished IBM R60 - Features Include:
- A Grade quality
- Core 2 Duo T5500
- 2048MB RAM
- 120GB 5400rpm HD
- 15" Screen
- Intel 950 Graphics
- DVDRW
- Intel 802.11bg wireless(MPCI), Modem(CDC), 1Gb Ethernet(LOM)
UltraNav, Secure Chip, Fingerprint Reader - 6c Li-Ion batt
- Genuine Windows XP Pro COA
- Windows XP Pro preinstalled
- Tested and in perfect working order
- 90 day warranty
|
Make/Model | IBM/R60
|
| Processor/Speed | Intel Core 2 Duo T5500 |
| Screen | 15" TFT |
| AC Power adapter | Included |
| Installed memory |
|
| Storage | 120gb Hard Disk Drive |
| Optical devices | DVD-RW |
| Modem | v.92 56K MDC internal |
| Operating system | Windows XP Professional (no media supplied) |
| Video | Intel Graphics Media Accelerator 950 (Intel 945GM)- integrated graphics chipet |
| Sound |
|
| Communication |
|
On board I/O |
|
| Screen conditon | Good & bright image - no dead pixel lines |
| Battery condition | Battery holds good charge. Cannot guarentee life of battery as it is a consumable item |
| Case condition | Exterior - Excellent - virtually mark free Interior - Excellent - virtually mark free |
| Physical |
|
| Warranty | 90 day |






















