
Second Hand ACER TravelMate C310 Tablet PC Centrino 1.6GHz
Second Hand Acer TravelMate C310 Centrino 1.6GHz Tablet Notebook
Second Hand Acer Notebook Computers Features Include:
- Can be used as a notebook or tablet PC
- Write on the screen using the included stylus
- 1024mb Ram
- 60Gb Hard Drive
- 2nd battery
- No optical drive
- Windows XP Tablet PC Edition preinstalled
- Genuine Windows XP Tablet PC Edition COA
- Tested and in perfect working order
- 30 Day Warranty
Make/Model | Acer/TravelMate C310
|
| Processor/Speed | Centrino/1.6GHz 2048 on-die second level cache 915GM/PM Express chipset |
| Screen | 14" TFT |
| AC Power adapter | Included |
| Installed memory | 1024mb |
| Storage | 60gb Hard Disk Drive |
| Optical devices | None - second battery installed where the optical drive fits |
| Modem | 56k internal |
| Operating system | Windows XP Tablet PC Edition (no media supplied) |
| Video | Intel onboard |
| Sound |
|
| Connectivity |
|
| On board I/O
|
|
| Screen conditon | Good & bright image - no dead pixel lines |
| Battery condition | Good - cannot guarentee battery life or charge time |
| Case condition | Good - minor marks/scratches, sticker on top of case |
| Physical |
|
| Warranty | 30 day |
Original: $288.30
-65%$288.30
$100.91Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Second Hand Acer TravelMate C310 Centrino 1.6GHz Tablet Notebook
Second Hand Acer Notebook Computers Features Include:
- Can be used as a notebook or tablet PC
- Write on the screen using the included stylus
- 1024mb Ram
- 60Gb Hard Drive
- 2nd battery
- No optical drive
- Windows XP Tablet PC Edition preinstalled
- Genuine Windows XP Tablet PC Edition COA
- Tested and in perfect working order
- 30 Day Warranty
Make/Model | Acer/TravelMate C310
|
| Processor/Speed | Centrino/1.6GHz 2048 on-die second level cache 915GM/PM Express chipset |
| Screen | 14" TFT |
| AC Power adapter | Included |
| Installed memory | 1024mb |
| Storage | 60gb Hard Disk Drive |
| Optical devices | None - second battery installed where the optical drive fits |
| Modem | 56k internal |
| Operating system | Windows XP Tablet PC Edition (no media supplied) |
| Video | Intel onboard |
| Sound |
|
| Connectivity |
|
| On board I/O
|
|
| Screen conditon | Good & bright image - no dead pixel lines |
| Battery condition | Good - cannot guarentee battery life or charge time |
| Case condition | Good - minor marks/scratches, sticker on top of case |
| Physical |
|
| Warranty | 30 day |






















