
StyleNote Core 2 Duo T7400 2.16GHz 2GB RAM 120GB HDD DVDR Laptop
Refurbished Stylenote NW150 - Features Include:
- Intel Core 2 Duo T7400 (2.16GHz)
- 2048MB RAM
- 120GB 5400rpm HD
- 15.4in WideScreen
- DVD/RW
- Intel 802.11abg wireless, Modem, 1Gb Ethernet
- Genuine Windows VISTA COA
- Windows VISTA preinstalled
- Tested and in perfect working order
- 90 day warranty
|
Make/Model | Stylenote/NW156
|
| Processor/Speed | Intel Core 2 Duo processor T7400 |
| Screen | 15.4" TFT |
| AC Power adapter | Included |
| Installed memory |
|
| Storage | 120gb Hard Disk Drive |
| Optical devices | DVD-RW |
| Modem | v.92 56K MDC internal |
| Operating system | Windows VISTA (no media supplied) |
| Video | Intel 950 |
| Sound |
|
| Communication |
|
On board I/O |
|
| Screen conditon | Good & bright image - no dead pixel lines |
| Battery condition | Battery does hold charge for a minimum of 30mins. Cannot guarentee life of battery |
| Case condition | Exterior - Good, some marks and scratches Interior - Good, some minor marks and general signs of use |
| Physical |
|
| Warranty | 90 day |
Original: $288.30
-65%$288.30
$100.91Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Refurbished Stylenote NW150 - Features Include:
- Intel Core 2 Duo T7400 (2.16GHz)
- 2048MB RAM
- 120GB 5400rpm HD
- 15.4in WideScreen
- DVD/RW
- Intel 802.11abg wireless, Modem, 1Gb Ethernet
- Genuine Windows VISTA COA
- Windows VISTA preinstalled
- Tested and in perfect working order
- 90 day warranty
|
Make/Model | Stylenote/NW156
|
| Processor/Speed | Intel Core 2 Duo processor T7400 |
| Screen | 15.4" TFT |
| AC Power adapter | Included |
| Installed memory |
|
| Storage | 120gb Hard Disk Drive |
| Optical devices | DVD-RW |
| Modem | v.92 56K MDC internal |
| Operating system | Windows VISTA (no media supplied) |
| Video | Intel 950 |
| Sound |
|
| Communication |
|
On board I/O |
|
| Screen conditon | Good & bright image - no dead pixel lines |
| Battery condition | Battery does hold charge for a minimum of 30mins. Cannot guarentee life of battery |
| Case condition | Exterior - Good, some marks and scratches Interior - Good, some minor marks and general signs of use |
| Physical |
|
| Warranty | 90 day |






















