
Toshiba Tecra A9 Core 2 Duo T7100 1gb RAM 80gb HDD DVDRW Laptop
Toshiba Tecra A9 Core Duo T7100 laptop with 15.4" widescreen
Features Include:
- Core Duo T7100
- 2mb L2 cache
- 1024mb RAM
- 80gb Hard Drive
- DVD-RW
- (15.4-in) TFT WXGA, 1280 x 800
- 56Kbps, Gigabit Ethernet, Wireless 802.11g
- Accupoint & Touchpad
- 2x USB 2.0, Parallel, IR, TV-OUT, PCMCIA
Windows VISTA preloaded - Genuine Windows XP Pro license
- Sound/Network/Video
- Tested and in perfect working order
- 90 Day Warranty
Product specifications (per unit) | |
| Make/Model | Toshiba/Tecra A9
|
| Processor/Speed | Intel Core 2 Duo T7100 |
| Screen | 15.4" TFT Widescreen 1280x 800 |
| AC Power adapter | Included |
| Installed memory |
1024mb installed memory |
| Storage | 80gb Hard Disk Drive |
| Optical devices | DVD-RW |
| Modem | v.92 56K MDC internal |
| Operating system | Windows VISTA (no media supplied) |
| Video | Intel® Graphics Media Accelerator 945 UMA up to 128MB |
| Sound |
|
| Communication |
|
On board I/O |
|
| Screen conditon | Good & bright image - no dead pixel lines |
| Battery condition | Battery does hold charge for a minimum of 30mins. Cannot guarentee life of battery |
| Case condition | Exterior - Good, some marks and scratches, sticker or remains of a security sticker on top of case Interior - Good, some minor marks and general signs of use |
| Physical |
|
| Warranty | 90 day |
$57.91
Original: $165.46
-65%Toshiba Tecra A9 Core 2 Duo T7100 1gb RAM 80gb HDD DVDRW Laptop—
$165.46
$57.91Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Toshiba Tecra A9 Core Duo T7100 laptop with 15.4" widescreen
Features Include:
- Core Duo T7100
- 2mb L2 cache
- 1024mb RAM
- 80gb Hard Drive
- DVD-RW
- (15.4-in) TFT WXGA, 1280 x 800
- 56Kbps, Gigabit Ethernet, Wireless 802.11g
- Accupoint & Touchpad
- 2x USB 2.0, Parallel, IR, TV-OUT, PCMCIA
Windows VISTA preloaded - Genuine Windows XP Pro license
- Sound/Network/Video
- Tested and in perfect working order
- 90 Day Warranty
Product specifications (per unit) | |
| Make/Model | Toshiba/Tecra A9
|
| Processor/Speed | Intel Core 2 Duo T7100 |
| Screen | 15.4" TFT Widescreen 1280x 800 |
| AC Power adapter | Included |
| Installed memory |
1024mb installed memory |
| Storage | 80gb Hard Disk Drive |
| Optical devices | DVD-RW |
| Modem | v.92 56K MDC internal |
| Operating system | Windows VISTA (no media supplied) |
| Video | Intel® Graphics Media Accelerator 945 UMA up to 128MB |
| Sound |
|
| Communication |
|
On board I/O |
|
| Screen conditon | Good & bright image - no dead pixel lines |
| Battery condition | Battery does hold charge for a minimum of 30mins. Cannot guarentee life of battery |
| Case condition | Exterior - Good, some marks and scratches, sticker or remains of a security sticker on top of case Interior - Good, some minor marks and general signs of use |
| Physical |
|
| Warranty | 90 day |






















