
Used Dell Latitude D510 Pentium-M 1.73GHz/1Gb RAM/60gb HDD
Used Dell Latitude D510 Pentium-M 1.73GHz Notebook
Refurbished D510 Features Include:
- Pentium-M Processor with
- 2mb L2 Cache
- 15" Screen
- 1024mb RAM
- Modem
- Wireless
- Intel 900 Graphics
- Firewire
- 60Gb Hard Drive
- DVD-RW
- Windows XP Professional preloaded
- Genuine Windows XP Pro license
- Sound/Network/Video
- Tested and in perfect working order
- 90 Day Warranty
|
Make/Model | Dell/Latitude D510
|
| Processor/Speed | Intel® Pentium® M Processor 1.73GHz |
| Screen | 15" TFT |
| AC Power adapter | Included |
| Installed memory | 1024mb DDR2 |
| Storage | 60gb Hard Disk Drive |
| Optical devices | DVD-RW |
| Modem | v.92 56K MDC internal |
| Operating system | Windows XP Professional (no media supplied) |
| Video | Intel Graphics Media Accelerator 900 |
| Sound |
|
| Communication |
|
On board I/O |
|
| Screen conditon | THIS UNIT HAS SQUIGGLY BLACK SCREEN MARKS ON THE RIGHT HAND CENTRE AND BOTTOM RIGHT HAND CORNER OF THE SCREEN. PRICE HAS BEEN REDUCED TO ACCOUNT FOR THIS FLAW |
| Battery condition | Excellent |
| Case condition | Good - some minor marks and signs of use |
| Physical |
|
| Warranty | 30 day |
$223.27
Used Dell Latitude D510 Pentium-M 1.73GHz/1Gb RAM/60gb HDD—
$223.27
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Used Dell Latitude D510 Pentium-M 1.73GHz Notebook
Refurbished D510 Features Include:
- Pentium-M Processor with
- 2mb L2 Cache
- 15" Screen
- 1024mb RAM
- Modem
- Wireless
- Intel 900 Graphics
- Firewire
- 60Gb Hard Drive
- DVD-RW
- Windows XP Professional preloaded
- Genuine Windows XP Pro license
- Sound/Network/Video
- Tested and in perfect working order
- 90 Day Warranty
|
Make/Model | Dell/Latitude D510
|
| Processor/Speed | Intel® Pentium® M Processor 1.73GHz |
| Screen | 15" TFT |
| AC Power adapter | Included |
| Installed memory | 1024mb DDR2 |
| Storage | 60gb Hard Disk Drive |
| Optical devices | DVD-RW |
| Modem | v.92 56K MDC internal |
| Operating system | Windows XP Professional (no media supplied) |
| Video | Intel Graphics Media Accelerator 900 |
| Sound |
|
| Communication |
|
On board I/O |
|
| Screen conditon | THIS UNIT HAS SQUIGGLY BLACK SCREEN MARKS ON THE RIGHT HAND CENTRE AND BOTTOM RIGHT HAND CORNER OF THE SCREEN. PRICE HAS BEEN REDUCED TO ACCOUNT FOR THIS FLAW |
| Battery condition | Excellent |
| Case condition | Good - some minor marks and signs of use |
| Physical |
|
| Warranty | 30 day |






















